11 клас


Конспект уроку з української мови в 11 класі
Тема. Контрольний диктант
Мета: а) перевірити рівень засвоєння знань, набуття умінь і навичок з теми «Узагальнення і систематизація найважливіших відомостей із синтаксису, пунктуації і стилістики»; б) розвивати орфографічну, орфоепічну та пунктуаційну пильність; в) виховувати повагу до видатних людей.
Обладнання: текст диктанту.
Тип уроку: контроль знань, умінь, навичок.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Оголошення теми та мети уроку
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
ІV. Написання контрольного диктанту
1.     Перше читання тексту контрольного диктанту.
2.     Повторне читання тексту диктанту вчителем окремими частинами і його написання учнями.
Подвиг Каменяра
     Після Тараса Шевченка в українській літературі не було постаті такого масштабу, як Іван Франко. Шевченко й Франко – це справді ті два могучих крила, які винесли українське слово, українську культуру на світові простори.
     Називаємо його Каменярем, який проклав рідному народові шляхи в краще майбутнє, називаємо титаном праці, що високо підніс українське слово. У його особі поєдналися великий письменник, глибокий учений-гуманітарій, активний громадський діяч, який жив і працював в імя народу і для народу, до останніх днів вірив у неминучість національного відродження, у створення власної держави.
     Віра, яка живила Франка, віра в силу прогресу й гуманізму, у невичерпний будівничий потенціал людства – це те, що було душею його творчості, те, що здатне наснажувати й нині живущих.
     Франкові самою природою відведене місце в ряду найвизначніших гуманістів епохи, адже завдяки йому, його невпокійливій совісті, невсипущій праці ставали ми ближчими до людства, міцнішою й вищою ставала самосвідомість цілих поколінь українського народу, що виходив на арену світових подій уже з Франковою мужністю, з Франковим досвідом, з його духу печаттю.
  Літературі нашій і сьогодні потрібні Франкова одержимість, його трудолюбство, громадянська активність, широта мислення, увага до всього юного, талановито ростучого, зневага до схеми й канону, нам і сьогодні треба його мужності, несхитності й гарту. ( За О. Гончаром; 190 слів)
3.     Заключне читання тексту диктанту вчителем (самоперевірка учнями написаного).
V. Організаційний збір зошитів для контрольних робіт
VІ. Відповіді на запитання, що виникли у школярів від час написання контрольного диктанту
VІІ. Підсумок уроку. Рефлексія  
  Інтерактивна вправа «Мікрофон».
-         Найскладнішим для мене сьогодні було…
VІІІ. Домашнє завдання
     Підготуватися до контрольної роботи, пов. п. 4-9.

Комментариев нет:

Отправить комментарий